Resultater – Februar 2017

  Gram BK 4/2-2017  
    Breddestævne Gram
75 V Ronni Nedergård BK Nørremarken 3-0
T Chris Wurtmann BK Ringen
75 V Adel Yones Champs Champ 3-0
T Kenn Palsing Gram BK
75 V Mohammed Khasanov IK Semper 2-1
T Rasmus Mikkelsen FAK
91 V Johnny Stavros Horsens AK rsc-2
T Thomas Norris Aabenraa BK
91 V Patrick Jørgensen Sønderborg ABK rsc-2
T Robert Boker Gram BK
81 V Ruben Zota Gram BK 3-0
T Emil Guldborg BK Ringen
67 V Mohammed Al Sakan BK Nørremarken 3-0
T Thomas Rahbek Nielsen BK Wedala
63 V Simon Rahbek Nielsen BK Wedala 3-0
T Mikkel Jeppesen BK Vitus Horsens
81 V Patrick Benneich Lika BK Wedala rsc-2
T Simon R. Møller Ulfborg
  Kalundborg ABK 3/2-2017  
    Kalundborg Hallen Kalundborg
37 V Adam Umahanov Herning ABK 3-0
T Abdul Mawla Rudersdal BK
71 V Marcus Pryn Haslev ABK 3-0
T Marcus Ejlersen Kalundborg ABK
69 V Nicole Kardosz BK Tårnet 74 3-0
T Rikke Larsen Ringsted BK
40 V Ramzan Sardalov Kalundborg ABK 2-1
T Julius Bendig Haslev ABK
63,5 V Suay Ceudet Cauder Slagelse BK 3-0
T Sigurd Petersen Team Bredahl
37 V Rizvan Sardalov Kalundborg ABK 3-0
T Christian Bjørn Herning ABK
63,5 V Mickey Sukumaran Hornslet BK 3-0
T Alexander Schumann Korsør ABK
81 V niels Christian Buttershøn Kalundborg ABK 2-1
T Mikael Frigmann Rudersdal BK
75 V Bjarne Newby Hornslet BK 3-0
T Sander Wind BK Tårnet 74
48 V Daniel Isaev Kalundborg ABK 3-0
T Kevin Trej Team Bredahl
91+ V Ellah Dadayev BK Tårnet 74 3-0
T Joses Ibarguen Hornslet BK
63,5 V David Margishvili BK Tårnet 74 2-1
T Kenneth Christiansen Kalundborg ABK
Golden Girl 3/2-5/2-2017  
    Boråshallen Sverige  
    Indledende  
52 V Melisa Mortensen Varde AK 5-0
T Tamara Tarnoczy Vecses Boxing Club
57 V Lucin Sürüp NBK Akilles 2-1
T Sofie Olsen Høje Taastrup
57 V Helena Envall IF Linnea 5-0
T Bettina Dahl Champs Champ
64 V Yvonne Bæk Rasmussen A Olympia rsc-2
T Maya Kleinhans Team Baden Wurttemberg
51 V Maria Jidah BK Ringen-Sverige 3-0
T Julie Örnström Hornslet BK
69 V Malena Hede Morgongåva BK 5-0
T Lena Bertelsen BK Rollo
64 V Klaudia Lewadny Esbjerg BBK 3-0
T Alexandre Romlin BK Hammaren
52 V Mary Kate Nevin Leinster 5-0
T Melisa Mortensen Varde AK
66 V Frederik Grønnesby Hornslet BK 5-0
T Jasmine O Leary Leinster
46 V Jessia Black BK Rollo 3-0
T Elin Ringkvist Griben BK
51 V Julie Madsen Høje Taastrup 3-2
T Diana Keilman Team Kazakstan
60 V Itza Pabonreyes IF Linnea 3-2
T Cecilie Kølle BK Rollo
64 V Yvonne Bæk Rasmussen A Olympia 5-0
T Lina Skoghagen Höllvikens BK
64 V Ditte Frostholm Høje Taastrup 5-0
T Pernilla Gustacson Ronneby BT
63 V Emma Sejrup Nyborg BK rsc-2
T Georgia Williams Downend Police
Finaler .
69 V Clara Grundahl Bokseinstituttet 3-0
T Erika Chee Angered BC
57 V Linnea Eriksson BK Ringen-Sverige 2-1
T Freja Hansen Jyllinge BT
46 V Jessia Black BK Rollo 3-0
T McKenzie Kenny St. Brigids Boxing club
54 V Hannah Mortier Rayne Boxing 2-1
T Anne Tilken Hornslet BK
63 V Elin Petterson Skene Atletklub 3-0
T Emma Sejrup Nyborg BK
66 V Leslie Polynice Club Garges 5-0
T Frederik Grønnesby Hornslet BK
51 V Johanna Wonyou Club Garges 5-0
T Julie Madsen Høje Taastrup
64 V Yvonne Bæk Rasmussen A Olympia 5-0
T Madeleine Angelsen Vestby IL-Boxing
64 V Stephanie Thour BK Värend 3-2
T Ditte Frostholm Høje Taastrup
Viborg AK 10/2-2017  
    Kasernehallen Viborg
60 V Emil Jensen BK Thor-Randres rsc-2
T Kristian Pedersen Viborg AK
91+ V Dmytro Krysyuk BK Vitus-Odder 5-0
T Dannie Laustrup Viborg AK
54 V Lasse Virkus Randers AC 4-1
T Yasan Abdel Kader Champs Champ
46 V Jawid Rostmi BK Thor-Randres 5-0
T Asger Hannibal Viborg AK
72 V Sebastian Storgaard Viborg AK 5-0
T Uffe Skov Varde AK
81 V Anika Riisgaard Viborg AK 3-2
T Rikke K. Rasmussen Korsør ABK
75 V Emil Lindbjerg Kot Korsør ABK opg-2
T Mads L. Dalsgaard Viborg AK
Felsted BK 11/2-2017  
    Felsted Hallen Feldsted
66 V Yousef Zaanoul MLK Team Aachen 3-2
T Frederik Badenski BK Ørnen
75 V Sander Wind BK Tårnet 5-0
T Søren Kruse Aabenraa BK
64 V David Margiishvil BK Tårnet 5-0
T Farid Sayeedy MLK Team Aachen
75 V Kevin Riis Lassen Felsted BK rsc-1
T Adam Mankovski MLK Team Aachen
91+ V Ali Dadayev BK Tårnet 5-0
T Dominik Kholodnyi MLK Team Aachen
64 V Anas El Abid MLK Team Aachen 5-0
T Jack Jessen Felsted BK
91+ V Nely Gomez MLK Team Aachen 4-1
T Mads Kristensen Felsted BK
DaBU + Felsted BK 11/2-2017  
    Landskamp Holland vs Danmark Feldsted  
    Felsted Hallen  
64 V Islam Zajpulaev Danmark 5-0
T Aito Koster Holland
81 V Artjom Kasparian Holland 5-0
T Amer Rasinlic Danmark
64 V Yvonne Bæk Rasmussen Danmark 5-0
T Larissa Bosman Holland
56 V Romano Marengo Holland 4-1
T Ahmad El Ahmad Danmark
56 V Sune Jørgensen Danmark 3-2
T Simon Pormes Holland
69 V Delano James Holland 5-0
T Tor Nordahl Danmark
91 V Roy Korving Holland opg-2
T Chris Weber Andersen Danmark
75 V Emil Lindebjerg Kot Danmark 4-1
T Wladisklav Holland
91+ V Stanley Koemans Holland 5-0
T Emil Pedersen Danmark
Holland vinder 5-4    
         
    Ekstra kampe
60 V Frederik Lundgaard Jensen Danmark 5-0
T Marko Krizanovic Kroatien
80+ V Josip Biletic Kroatien 5-0
T Mathias N. Hansen Danmark
BK Kelly 12/2-2017  
    Breddestævne København
50 V Yaqub Hussein Høje Taastrup BK rsc-3
T Jafar Abou Hvidovre BK
44,5 V Niels Carstensen Haslev 1976 rsc-2
T Haris Aftab Hvidovre BK
57 V Georg Sabbagh Valby IK 3-0
T Emil Nielsen Slagelse BK
52 V Nicolai Krog Jægerspris BK 3-0
T Mathias Østergård Hvidovre BK
60 V Sam Buasri BK Kvik Ballerup 3-0
T Michael Nielsen BK Vitus Horsens
60 V Rohullah Nikzad Odsherred BK rsc-1
T Saleh Abdalla Slagelse BK
69 V Frederik Mandrup Jyllinge BT 3-0
T Oliver Gulløv BK Kvik Ballerup
63 V Suay Cavdar Slagelse BK 2-1
T Numaan Ejaaz Hvidovre BK
75 V Farid Qasadik Odsherred BK opg-3
T Nikodam Kusz Valby IK
75 V Necdet Kocbay Høje Taastrup BK opg-2
T Ali Mahdi Hvidovre BK
64 V Louis Vasquez CIK rsc-3
T Emil Sabinsky Jægerspris BK
75 V Mehmet Yuksel Høje Taastrup BK 2-1
T Oskar Ivo IK 99
75 V Jimmy Nielsen Farum BK 3-0
T Steven Laursen Hvidovre BK
80+ V Philip Jensen Høje Taastrup BK rsc-3
T Mathias Aagaard Jægerspris BK
75 V Silas Mejia CIK rsc-2
T Alexander Karaush Nykøbing F. IF
81 V Frederik Møllgaard BK Kvik Ballerup 3-0
T Aaron Salman IK 99
Jyllinge Boxing Team 11/2-2017  
    Baunehøj Skolen Jyllinge
64 V Leoart Jakubi AIK Roskilde 3-0
T Sigurd Petersen Team Bredahl
43 V Troy Norman Team Dublin 3-0
T Sylvester loggnes Jyllinge BT
43 V Kevin Troy Team Bredahl 3-0
T Gustav Mortensen Varde AK
75 V Adam Matthews Team Dublin 2-1
T Rasmus Christensen BK Tårnet 74
54 V Anna Rasmussen AIK Roskilde 2-1
T Melissa Mortenen Varde AK
69 V Frederik Mandup Jyllinge BT 3-0
T Hussein Mohamed Kalundborg ABK
64 V Pierce O’leary Team Dublin 2-1
T Oliver Møllenberg Gilleleje BK
43 V Mikail Harmanci Jyllinge BT 3-0
T Siffi Edris Team Dublin
54 V Marc Boesen AIK Roskilde 3-0
T Michael Myers Team Dublin
54 V Freja B. Hansen Jyllinge BT 3-0
T Mary Geraghty Team Dublin
75 V Jacob Porsgaard Gilleleje BK 3-0
T Mark W. Petersen BK Frem Lyngby
51 V Sarina Frederiksen Jyllinge BT 2-1
T Megan Flynn Team Dublin
6. Internationale Turnering 17/2-19/2-2017  
    Bad Blankenburg Tyskland
52 V Emil Jabs Bad blankenburg 3-0
T Mathias Madsen Køge BK
60 V Hamudi Nasser SIK Fight Tko-2
T Jan Kapr Tjekkiet
60 V Ayaz Mugdat NRW grevenbroich 2-1
T Hamudi Nasser SIK Fight
69 V Willem Jongmans Holland 2-1
T Frederik Holmegaard Køge BK
52 V Mickel Gierringe BK Helsinge 3-0
T Christian Goman Tyskland
.
Hamudi Nasser = Bronze    
    Mickel Gierringe = Guld + bedste U19