Resultater - November 2016

    CIK 4/11-2016  
    Sundby Østerhallen København  
53 V Bjarke Rasmussen Team Bredahl 3-0
    T Frederik Ashira Ashira Oure BC  
60 V Evelina Janilionye Hvidovre BK 3-0
    T Nanas Friis CIK  
75 V Farvan Osman Aarhus AK 3-0
    T Rashaun L. Godding CIK  
69 V Maximililian De Galia CIK tko-3
    T Nikolas Chamania Team Bredahl  
66 V Shayan Nejad CIK 3-0
    T Maher Khatib Korsør ABK  
54 V Victor Christiansen CIK 3-0
    T Enes Malik Aarhus AK  
75 V Tor Nordahl CIK 3-0
    T Jakob Rasmussen Køge BK  
69 V Marcus Nyarko CIK 3-0
    T Rasmus Christiansen BK Tårnet 74  
           
    BK Rollo 4/11-2016  
    Rundbuehallen Svendborg  
43 V Abdallah Arab Vollsmose BK 3-0
  T Cian Brazil Dublin  
69 V Emol Olesen BK Rollo 3-0
  T Mohammad al-Sakan BK Nørremarken  
56 V Ameer Al-saadi BK Nørremarken ko
  T Benjamin Christensen BK Rollo  
60 V Mathias Hansen BK Rollo 3-0
  T Nikki Møller Varde AK  
75 V Stephen Champers Dublin 3-0
  T Paradis Ruz Castro BK Sct Jørgen  
46 V Ciara Walsh Dublin 3-0
  T Jessica Black BK Rollo  
65 V Raul Enach Dublin 3-0
  T Josef Fahn BK Sct Jørgen  
64 V Tobias Sørensen BK Rollo 3-0
  T Sean Kimmage Dublin  
52 V Jimmi Hansen BK Rollo 3-0
  T Jason Smith Dublin  
60 V Cecilie Kølle BK Rollo 3-0
  T Shauna Brogan Dublin  
75 V Lena Bertelsen BK Rollo 3-0
  T Tina Donally Dublin  
91 V Kirill Afansen Dublin 3-0
  T Chris Weber Andesen Bk Vitus Odder  
64 V Colm Quinn Dublin tko
  T Michael Moberg BK Rollo  
91 V Rasmus Christiansen BK Rollo ko
  T Dennis Trans BK Sct Jørgen  
         
    Halloween Fight Night 5/11-2016  
    Gøteborg Sveroge  
64 V Emil Stor Hallstakammar 3-0
  T Oleg Mishskivskyy BK Nordsalling  
60 V Danny Jensen BK Nordsalling 3-0
  T Samer Talal Angered BC  
75 V Piotr Kitowski BK Nordsalling 3-0
  T Berhane Tecklay GBT-Sverige  
         
    AIK Lund-Odderneshallen 12/11-2016  
    Kristianssand Norge  
64 V Rasmus Koldby AK Jyden 3-0
  T Aleksander G. Virtanen Grimstad-Norge  
56 V Nun Saenpkakdi AIK-Lund Norge tko-2
  T Saman Salehi AK Jyden  
69 V Sune Krogh AK Jyden 3-0
  T Ruslan Shidokaev Viking - Norge  
60 V Thomas Comparino AK Jyden 3-0
  T Mathias S. Offerdal Stavanger-Norge  
         
    Varde AK - Kval. Til DM 12/11-2016  
    Fritidscenteret Varde  
60 V Hamudi Nasser SIK Fight 3-0
  T Bakhan Mahari Gilleleje BK  
60 V Johnny Giragosian Aarhus AK 2-1
  T Kian Møller Nielsen Grindsted AK  
75 V Mahdi Tajdiny CIK 3-0
  T Nick Jessing Varde AK  
         
    Varde AK. 12/11-2016  
    Fritidscenteret Varde  
51 V Lasse Viskus Randers AC 3-0
  T Malthe Kyndesen Varde AK  
46 V Adam Sadulaev AIK Roskilde 3-0
  T Dario Dubbruntz Varde AK  
81 V Rasmus Kalsøe Randers AC 3-0
  T Frederik Buch Varde AK  
43 V Victor Osipowski Varde AK 2-1
  T Ayad Facki Champs Champ  
65 V Frederikke Grønneby Hornslet BK 3-0
  T Cladia Lewadny Esbjerg BBK  
52 V Melissa Mortensen Varde AK 2-1
  T Anna Rasmussen AIK Roskilde  
72 V Philip Skak Horsens AK 2-1
  T Uffe Skov Lawets Varde AK  
75 V Piotr Kitowski BK Nordsalling 3-0
  T Lasse Christensen Esbjerg BBK  
60 V Nikki Møller Varde AK 3-0
  T Jeppe Birk Overgaard BK Limfjord  
91 V Mark Pedersen Horsens AK 3-0
  T Frederik Gram Rørstrøm A Olympia  
40 V Gustav Mortensen Varde AK 3-0
  T Rahman Abovl Combat Boxing  
69 V Mads Kristensen BK Limfjord 3-0
  T Mathias Ellingsen Aarhus AK  
         
    BK Wedala. 13/11-2016  
    Spinderihallen Vejle  
60 V Jakob Bank BK Wedala 2-1
  T Ali Aziz Al-Tamini Vollsmose Boxing  
75 V Kasper Holst A Olympia 3-0
  T Kenn Nørgaard Gram BK  
70 V Jacob Jochumsen Horsens AK 2-1
  T Simon Nielsen BK Wedala  
60 V Emilia Grønneby Hornslet BK 2-1
  T Emma L. Seirup Nyborg BK  
75 V Mustafa Khasanov IK Semper 3-0
  T Alex Tilken Hornslet BK  
65 V Klaudia Anna Lewadny Esbjerg BBK 3-0
  T Frederikke Grønneby Hornslet BK  
40 V Christian Bjørn Herning ABK 2-1
  T Nik Møller Nielsen Grindsted AK  
45 V Jason Just Erichsen Hinnerup BK 2-1
  T Mohamad Sleiman Pandrup BK  
65 V Astrid Kronborg Champs Champ 3-0
  T Simone Eline Temberg BK Ringen  
63 V Joseph Fahn BK Sct Jørgen 3-0
  T Nickla Ritter Jensen Hornslet BK  
67 V Philip Skak Horsens AK 3-0
  T Arbi Barayer IK Semper  
40 V Mahmoyd Hussain Vollsmose Boxing 3-0
  T Ayad A. Fadul Champs Champ  
60 V Johnas Mørch Overgård Esbjerg BBK 3-0
  T Jeppe Birk Overgård BK Limfjord  
51 V Yasan Ahdel Kadar Champs Champ 2-1
  T Leutrim Muli Grindsted AK  
69 V Muddi Ghoneim Champs Champ tko-1
  T Nunara Oraha Hinnerup BK  
55 V Huseyin Al IK Semper tko-2
  T Patrick Nielsen BK Ringen  
64 V Micky Sukameran Hornslet BK 3-0
  T Sebastian Biaky A Olympia  
91 V Adam Bashanov BK Wedala 2-1
  T Amer Rasinlic Horsens AK  
67 V Victor Ramon Champs Champ tko-2
  T Rado Geniv BK Vitus Horsens  
64 V Nadim Meuser Champs Champ tko-2
  T Nicolai Beierholm A Olympia  
         
    EM Womens  14/11-24/11-2016  
    Sofia Bulgarien  
60 V Yvonne Bæk Rasmussen Danmark 2-1
  T Ala Yarshevich Rusland  
60 V Esra Yldiz Tyrkiet 2-0
  T Yvonne Bæk Rasmussen Danmark  
64 V Chantelle Cameron England 2-0
  T Ditte Frostholm Danmark  
         
    WM U19 14/11-27/11-2016  
    Sankt Petersborg Rusland  
64 V Iliyas Mirkhatuly Kasakstan 5-0
  T Oliver Meng Danmark  
75 V Michel Terteryan Danmark 5-0
  T Santari Laine Finland  
56 V michael McDonagh Wales 5-0
  T Ahmed El Ahmed Danmark  
69 V Nikki Møller Nielsen Danmark 3-2
  T Elisa Awad Østrig  
75 V Vytautas Balsys Lithauen 5-0
  T Michel Terteryan Danmark  
69 V Eryk Apresyan Polen 5-0
  T Nikki Møller Nielsen    
         
    Sven Lange 26/11-2016  
    Schwerin Tyskland  
52 V Mickel Gierringe Bokse Team Helsinge 3-0
  T Alex Guzej Slovenien  
52 V Usub Tamoev Schwerin 3-0
  T Mickel Gierringe Bokse Team Helsinge  
         
    Danske Mesterskaber 25/11-27/11-2016  
    Blue Water - Dokken Esbjerg  
    1/4 finaler elite    
60 V Michael Moberg BK Rollo tko-2
  T Micahel Sabbagh SIK Fight  
60 V Danny Jensen BK Nordsalling 3-0
  T Tobias Jørgensen Rødovre BK  
69 V Tor Nordahl CIK 2-1
  T Torben Prüsse Vejle AK  
69 V Mads Bejder Christensen BK Limfjord 3-0
  T Ibrahim Bogan Struer AB  
75 V Yusub Pashaev Herlev Boxing 3-0
  T Zaidoon Farhan CIK  
75 V Belal Matouk AIK Roskilde tko-1
  T Lasse Brandt Christensen Esbjerg BBK  
75 V Ritti Dayson SIK Fight 3-0
  T Mahdi Tajdiny CIK  
91 V Mark Pedersen Hornslet BK 3-0
  T Rasmus Christiansen BK Rollo  
91 V Jimmi Andersen Frederiksværk BK 3-0
  T Aleksander Dukic Gymrats Boxing  
    1/4 finaler U19    
64 V Islam Zajpulajev Herning ABK 3-0
  T Arman Amini Køge BK  
    1/2 finaler U17    
60 V Sebastian Terteryan BK Vitus Horsens 3-0
  T Johnny Giragosian Aarhus AK  
60 V Ali Aziz Al-Tamini Vollsmose Boxing 2-1
  T Hamudi Nasser SIK Fight  
63 V Oliver Møllenberg Gilleleje BK 2-1
  T Enock Mbilizi BK Pugilist  
    1/2 finaler U19    
64 V Oliver Meng Nykøbing F. IF 3-0
  T Ismail Kagermanov Combat Boxing  
64 V Islam Zajpulajev Herning ABK 2-1
  T Michael Behnami Aarhus AK  
69 V Jamal Khomsi Herlev Boxing 3-0
  T Marcus Nyarko CIK  
    1/2 finaler Elite    
56 V Rasmus Viese Horsens AK 2-1
  T Sune Jørgensen Aabenraa BK  
56 V Frederik Hede Jensen Champs Champ tko-2
  T Nicklas Paldrup Gladsaxe BK  
60 V Frederik Lundgaard Jensen Pandrup BK 3-0
  T Maher Khatib Slagelse BK  
60 V Michael Moberg BK Rollo 2-1
  T Danny Jensen BK Nordsalling  
69 V Sune Krogh AK Jyden tko-2
  T Mathias Ellingsen Aarhus AK  
69 V Tor Nordahl CIK 3-0
  T Mads Bejder Christensen BK Limfjord  
75 V Yusub Pashaev Herlev Boxing 2-1
  T Adam Bashanov BK Wedala  
75 V Ritti Dayson SIK Fight 3-0
  T Belal Matouk AIK Roskilde  
81 V Ibrahim Bogan BK Nørremark ko-1
  T Massannguaq Christensen Hillerød SK  
81 V Kevin Uche SIK Fight 3-0
  T Amer Rasinlic BK Vitus Horsens  
91 V Chris Weber Andersen BK Vitus Odder 3-0
  T Niclas Rasmussen Køge BK  
91 V Jimmi Andersen Frederiksværk BK 2-1
  T Mark Pedersen Hornslet BK  
91+ V Emil Pedersen BK Tårnet 74 Vordingborg 2-1
  T Kasper Bertelsen Pandrup BK  
    Finaler U15    
41,5 V Sigurd Boesen Rudersdal BK 3-0
  T Gustav Mortensen Varde AK  
50 V Alias Warraich Vollsmose Boxing 3-0
  T Mathias Madsen Køge BK  
62 V Mathias Hansen BK Rollo 3-0
  T Nikki Møller Varde AK  
59 V Wahid Khoshal AIK Roskilde 3-0
  T Joseph Joe Joe fahn BK Sct Jørgen  
    Finaler U17    
46 V Daniel Malik Herlev Boxing 3-0
  T Jason Just Eriksen Hinnerup BK  
52 V Marc Brantley AIK Roskilde 3-0
  T Islam Mutsaev Gilleleje BK  
57 V Nikolai Terteryan BK Vitus Horsens 3-0
  T Johnny Lykke Andersen Hvidovre BK  
60 V Ali Aziz Al-Tamini Vollsmose Boxing 2-1
  T Sebastian Terteryan BK Vitus Horsens  
63 V Oliver Møllenberg Gilleleje BK 2-1
  T Jacob Bank BK Wedala  
66 V Frederik Holmegaard Køge BK 3-0
  T Miklas Jensen Hornslet BK  
70 V Rasmus Christiansen BK Tårnet 74 Vordingborg 3-0
  T Magnus Birk Overgaard BK Limfjord  
80+ V Mathias Nissen Hansen Felsted BK 3-0
  T Thorbjørn Boudigaard BK Limfjord  
    Finaler U17 kvinder    
50 V Melissa Mortensen Varde AK 3-0
  T Julie Madsen Høje Taastrup BK  
    Finaler U19     
60 V Atthaphon Srimueang Champs Champ 3-0
  T Ahmad El Ahmad Korsør ABK  
64 V Oliver Meng Nykøbing F. IF 3-0
  T Islam Zajpulajev Herning ABK  
69 V nikki Møller Nielsen Grindsted AK 3-0
  T Jamal Khomsi Herlev Boxing  
75 V Viktor Jankovic Hillerød SK 2-1
  T Emil Kot Korsør ABK  
81 V Aron Salman IK 99 3-0
  T Alex Tilken Hornslet BK  
    Finaler Elite kvinder     
51 V Sarina Frederiksen Jyllinge Boxing Team 3-0
  T Dina Cheung Petersen CIK  
57 V Emilie Løie Jespersen CIK 3-0
  T Bettina Dahl Champs Champ  
64 V Yvonne Bæk Rasmussen A Olympia 3-0
  T Ditte Frostholm Høje Taastrup BK  
75 V Lena Bertelsen BK Rollo 3-0
  T Jette Laursen Horsens AK  
    Finaler Elite     
56 V Frederik Hede Jensen Champs Champ tko-2
  T Rasmus Viese Horsens AK  
60 V Frederik Lundgaard Jensen Pandrup BK 3-0
  T Michael Moberg BK Rollo  
69 V Tor Nordahl CIK 3-0
  T Sune Krogh AK Jyden  
75 V Ritti Dayson SIK Fight 3-0
  T Yusub Pashaev Herlev Boxing  
91 V Chris Weber Andersen BK Vitus Odder 2-1
  T Jimmi Andersen Frederiksværk BK  
91+ V Kem Ljungquist Herlev Boxing tko-2
  T Emil Pedersen BK Tårnet 74 Vordingborg