Resultater - Oktober 2016

    Smithfield Box Fest 1/10-2016  
    Smithfield  England  
91 V Rasmus Christiansen BK Rollo 3-0
  T Liam Curran Smithfield BC  
91 V Sean Allen Irland Wo
  T Rasmus Christiansen BK Rollo  
46 V Clara Walsh Smithfield BC 2-1
  T Jessica Black BK Rollo  
56 V Zuppardo Anddea Italien 3-0
  T Benjamin Christensen BK Rollo  
60 V Cecilie Kølle BK Rollo 3-0
  T Jasmin O'Leary Scare Coure  
60 V Cecilie Kølle BK Rollo 3-0
  T Carmen Movrodin Baldoyle  
54 V Say Hulme Kirkedal ABC tko-2
  T Jimmi Hansen BK Rollo  
54 V Darryl Monrad Illies tko-3
  T Jimmi Hansen BK Rollo  
64 V Michael Moberg BK Rollo tko-3
  T Garry O'Brian Smithfield BC  
64 V Michael Moberg BK Rollo 2-1
  T Ben Teeling Dublin  
         
    BK Kelly 2/10-2016  
    Grøndals Centeret Vanløse  
81 V Toke Poulsen Farum BK tko-3
  T Theis Rosenfeldt Herlev Boxing  
81 V Dennis Hansen Herlev Boxing 3-0
  T Andé Santos Farum BK  
75 V Ysub Pashaev Herlev Boxing 2-1
  T Thomas Mørkedal Ringsted BK  
         
    Stævne i Kiel 8/10-2016  
    Kiel Tyskland  
71 V Chakar Heidar Post Heide 3-0
  T Rasmus Christensen BK Tårnet 74  
91+ V Temur Mamojan BC Lübeck 3-0
  T Emil Pedersen BK Tårnet 74  
         
    Golden Olympic Glovers 7/10-10/10-2016  
    Tartu Estland  
80+ V Mathias Hansen Danmark Tko-1
  T Simanis Estland  
56 V Ahmad El Ahmad Danmark Tko-2
  T Buzavski Estland  
64 V Oliver Meng Danmark 3-0
  T Kamahia Estland  
75 V Michel Terteryan Danmark 3-0
  T Askelovic Estland  
52 V Marc Brantley Danmark 3-0
  T Nikita Makarov Litauen  
80+ V Mathias Hansen Danmark 3-0
  T Givi Kaatze Estland  
56 V Ahmad El Ahmad Danmark 2-1
  T Alexei Sahlberg Finland  
64 V Oliver Meng Danmark 3-0
  T Espen Johnsen Norge  
69 V Nikki Møller Nielsen Danmark Tko-2
  T Rexhaj Albion Norge  
75 V Alexei virtanen Finland 3-0
  T Michel Terteryan Danmark  
91 V Morten Givskov Danmark Tko-3
  T Ait Estland  
    Morten-Ahmad-Oliver-Marc-Nikki-Morten = Guldmedalje    
    Michel = Sølvmedalje    
         
    Gwardia Wroslaw 15/10-16/10-2016  
    Stævne Polen  
63,5 V Ibrahim Kagermanov Combat Boxing Randers ko-1
  T Tomasz Gorski Gwardia Wroslaw  
63,5 V Ibrahim Kagermanov Combat Boxing Randers Tko-3
  T Michael Calek Gwardia Wroslaw  
         
    Hillerød Box Cup 15/10-16/10-2016  
    Frederiksborg center Hillerød  
    Indledende ring 1    
42 V Abdallah Abou Arab Vollsmose Boxing 3-0
  T Noah Nordby  Kalmar BK  
48 V Dino Martinovic Hisingen BK 3-0
  T Roberto Leyton KFUM Gight Zone  
52 V Bobby Faulkner Sharpstyle ABC 3-0
  T Marc Brantley AIK Roskilde  
62 V Lakan Singh St Johns Boxing Club 3-0
  T Tomas Gala Ringsted BK  
60 V Johnny Giragosian Champs Champ 3-0
  T Peter Ahlberg Skoftebyns AIS  
60 V Hamudi Nassar SIK Fight 2-1
  T Daniel Grande Viking Grimstad BK  
54 V Basel Srour IF Tønsbergkameraterne 2-1
  T Mohamed El-Zain GAK Enighet  
54 V Sander Johansen Askim BK 2-1
  T Georg Sabbagh Valby IK  
57 V William Holm Kalmar BK 3-0
  T Magnus Eisensæe Slagelse BK  
59 V Wahid Khoshal AIK Roskilde 3-0
  T Jonas Midani Herlev Boxing  
57 V Patrick Runefeldt Gilleleje BK 3-0
  T Emil Nielsen Slagelse BK  
53 V Sylvester Lognnes Jyllinge BK 2-1
  T Bastian Balch Nikøbing F. IF  
    Finaler ring 1    
34 V Rizvan Sardarlov Kalundborg ABK 2-1
  T Hasnain Haidary Bokseinstituttet  
40 V Mahmoud Hussain Vollsmose Boxing 3-0
  T Jake Charles Mullingar Elite BC  
52 V Yasan Abdel Kaser Champs Champ 3-0
  T Harley Moran St Johns Boxing Club  
46 V Daniel Isaev Kalundborg ABK 3-0
  T Adam Sadulaev AIK Roskilde  
54 V Joe Morgan Champs Boxing 2-1
  T Lee Ryan Mullingar Elite BC  
62 V Eliot Bacal Kalmar BK 3-0
  T Oliver Knutsson HAIS Boxing  
60 V Leon Borg Alayan HAIS Boxing 3-0
  T Saleh Andalla Slagelse BK  
54 V Ioan Croft Cardigan ABC 3-0
  T Enes Malik Champs Champ  
54 V Joshaua Murphy Mullingar Elite BC 2-1
  T Garan Croft Cardigan ABC  
34 V Abdul Mawia AIK Roskilde 2-1
  T Matthew Hansen Helsingborg BK  
56 V Mikkel Bruun Jyllinge BK tko-2
  T Eliaz Raza Sportsklubben 1909  
59 V Hampus Broman BS-Tor 3-0
  T Shabir Hossain Djurgardens IF  
63 V Bekhan Muhauri Gilleleje BK 3-0
  T Hävard Illing IF Tønsbergkameraterne  
66 V Frederik Holmegaard Køge BK 3-0
  T Michael Markosian Aarhus AK  
70 V Jack Conroy Mullingar Elite BC 3-0
  T Joel Manning Torfaen warrios  
    Indledene ring 2    
69 V Mathias Ellingsen Aarhus AK tko
  T Torben Prüsse Vejle AK  
69 V Lucas Armes CIK 3-0
  T Marks Petersen BK Frem-Lyngby  
75 V Niklas Jensen Herlev Boxing 2-1
  T Silas Mejla CIK  
75 V Zaidoon Farhan CIK tko
  T Jacob Porsgaard Gilleleje BK  
75 V Mahdi Tajdiny Valby IK 2-1
  T Ask Vang IF Tønsbergkameraterne  
75 V Erik Mendoza Djurgardens IF 3-0
  T Lasse Christensen Esbjerg BBK  
91 V Rimantas Urbonas Askim BK tko
  T Adham Ghanoum Herlev Boxing  
91 V Morten Dåbu Viking Grimstad BK tko
  T Freddy Andersson HAIS Boxing  
91 V Jan Vårdal SK Bergen Sparta tko
  T Mirko Fatic AIK Roskilde  
57 V Emilie Jespersen CIK 3-0
  T Noora Eberhardt Team Finland/VN  
54 V Sorina Frederiksen Jyllinge BK 2-1
  T Marta Lundberg Djurgardens IF  
81 V Nikola Andrejevic Hillerød SK 3-0
  T Elmar Freyr Adalheidarson HFA  
75 V Viktor Jankovic Hillerød SK 3-0
  T Yousif Hussein GAK Enighet  
    Finaler ring 2    
40 V Arian Muaremi Rødovre BK 3-0
  T Ramzan Sardalov Kalundborg ABK  
51 V Juliana Söderström Djurgardens IF 3-0
  T Kristina Kivistö Team Finland/VN  
57 V Bettina Dahl Champs Champ 3-0
  T Norah Guzlander HAIS Boxing  
60 V Nanna Friis CIK 3-0
  T Astrid H. Kronborg Champs Champ  
69 V Marianne Ahlborg Skoftebyns AIS 3-0
  T Gardner Moore Lochend Boxing Club  
81 V Sabrina Olsen Valby IK 3-0
  T Christine Turesson Ystad SK  
56 V Nadim Adnan Champs Champ 3-0
  T Mickael Hansson Helsingborg BK  
56 V Nicklas Paldrup Gladsaxe Bokseklub 3-0
  T Jeremy Rosander HAIS Boxing  
60 V Andreas Larsen Rødovre BK tko
  T Tamerian Admovic Vejle AK  
60 V Michael Sabbagh SIK Fight 3-0
  T Maher Khatib Slagelse BK  
69 V Johan Sereba Sportsklubben 1909 3-0
  T Amör Mar Grimsson Hafnarfjardar  
91 V Armintas Dluckys Viking Grimstad BK 3-0
  T Niclas Rasmussen Køge BK  
81 V Kevin Uche SIK Fight 3-0
  T Johan Carlsson Hisingen BK  
63 V Oliver Møllenberg Gilleleje BK 3-0
  T Don Emini Jessheim Bokseklub  
64 V Ditte Frostholm Høje Taastrup BK 3-0
  T Lina Skoghagen Höllvikens Boxningsclub  
54 V John Paul Wilson Liandudno ABC 3-0
  T Mickel Gierringe Bokse Team Helsinge  
81 V Maassannguaq Christensen Hillerød SK 3-0
  T Stain Fløstad Viking Grimstad BK  
50 V Islam Mutsaev Gilleleje BK 3-0
  T Omran Mawed Vollsmose Boxing  
91 V Casper Emil Jørgensen Hillerød SK tko
  T Lavdim Dautaj Helsingborg BK  
64 V Gina Brogren Ystad SK 3-0
  T Katrine Steingrimsen IF Tønsbergkameraterne  
75 V Bradley Rea St Johns Boxing Club tko
  T Hugo Pettersson Mjölby BT  
69 V Amir Meki KFUM Gight Zone 3-0
  T Sævar Ingi Runarsson HFA  
91 V Morten Dåbu Viking Grimstad BK 2-1
  T Jan Vårdal SK Bergen Sparta  
54 V Basel Srour IF Tønsbergkameraterne 2-1
  T Sander Johansen Askim BK  
62 V Shayan Hamedi Nejad CIK 3-0
  T Lakan Singh St Johns Boxing Club  
75 V Viktor Jankovic Hillerød SK 3-0
  T Dennis Hofstad B 30  
81 V Aaron Salman IK 99 2-1
  T Feras Hamada SK Bergen Sparta  
60 V Ali Aziz Al-Taini Vollsmose Boxing 3-0
  T Crimea Jenkins Torfaen warrios  
81 V Nikola Andrejevic Hillerød SK 3-0
  T Almar Ogmundsson HFA  
91 V Rasmus Christiansen BK Rollo 3-0
  T Rimantas Urbonas Askim BK  
54 V Chloe Thomas Torfaen warrios 3-0
  T Sarina Frederiksen Jyllinge BK  
81 V Casper Emil Jørgensen Hillerød SK 3-0
  T Samsudin Shamilov Sportsklubben 1909  
43 V Abdallah Abou Arab Vollsmose Boxing Wo
  T Sigurd Boesen Rudersdal BK  
65 V Klaudia Lewadny Esbjerg BBK tko
  T Josephine Frederiksen Ringsted BK  
60 V Johnny Giragosian Jyllinge BK Wo
  T Hamudi Nassar SIK Fight  
43 V Sylvester Lognnes Jyllinge BK 3-0
  T Ayad Fadel Champs Champ  
75 V Jacob Porsgaard Gilleleje BK 3-0
  T Mahdi Tajdiny CIK  
57 V Freja Hansen Jyllinge BK 3-0
  T Cecilie Kølle BK Rollo  
    Indledende ring 3    
81 V Feras Hamada SK Bergen Sparta 3-0
  T Niklas Kornö Winning Boxing Club  
75 V Walid Said Winning Boxing Club tko
  T Rashaun Godding CIK  
75 V Tomas Jakutis Herlev Boxing Wo
  T Mohammed Zammani Slagelse BK  
64 V Michael Behnami Aarhus AK 3-0
  T Atman Amini Køge BK  
60 V Atthaphon Srimueang Champs Champ 3-0
  T Andre Bennetsen Grindsted AK  
66 V Taher Zewar Helsingborg BK 3-0
  T Payman Ehsan Ringkøbning ABK  
60 V Crimea Jenkins Torfaen warrios 2-1
  T Kian Møller Nielsen Grindsted AK  
64 V Michael Moberg BK Rollo 3-0
  T Joakim Lander Køge BK  
64 V Tobias Jørgensen Rødovre BK 2-1
  T Kevin Grønlund Sportsklubben 1909  
69 V Amir Meki KFUM Gight Zone 2-1
  T Samer Saed Winning Boxing Club  
    Finaler ring 3    
50 V Julie Madsen Høje Taastrup BK 3-0
  T Anabelle Bruun IF Tønsbergkameraterne  
57 V Emilia Svensson Kalmar BK 2-1
  T Johanne M. Christensen Champs Champ  
54 V Anna Rasmussen AIK Roskilde 3-0
  T Amalie Østerby Askim BK  
57 V Freja Hansen Jyllinge BK 2-1
  T Linn Carlsson Ystad SK  
64 V Victor Karlsen HAIS Boxing 3-0
  T Markus Lövberg Winning Boxing Club  
69 V Hadi Mohammadi SK Bergen Sparta 2-1
  T Jamal Khomsi Herlev Boxing  
69 V Emil Olesen BK Rollo 2-1
  T Maximillian de Cecilia CIK  
60 V Anthony Dinnegan Mullingar Elite BC 3-0
  T Muddi Ghoneim Champs Champ  
69 V Nikki Møller Nielsen Grindsted AK 3-0
  T Albion Rexhaj Askim BK  
50 V Maria Avram BC Nordend Offenbach 2-1
  T Anabelle Bruun IF Tønsbergkameraterne  
39 V Elias Idrissi Herlev Boxing 2-1
  T Jake Charles Mullingar Elite BC  
66 V Armand Avdijaj Hisingen BK 3-0
  T Taher Zewar Helsingborg BK  
57 V William Holm Kalmar BK 3-0
  T Patrick Runefeldt Gilleleje BK  
48 V Ilias Warraich Vollsmose Boxing 3-0
  T Dino Martinovic Hisingen BK  
75 V Walid Said Winning Boxing Club 3-0
  T Tomas Jakutis Herlev Boxing  
75 V Zaidoon Farhan CIK 2-1
  T Ask Vang IF Tønsbergkameraterne  
69 V Mathias Ellingsen Aarhus AK 3-0
  T Leo Folstad Askim BK  
57 V Hampus Broman BS-Tor 3-0
  T Daniel Grande Viking Grimstad BK  
52 V Bobby Faulkner Sharpstyle ABC 2-1
  T Anas Khattab CIK  
54 V Lia Pukkila Team Finland/VN 2-1
  T Amalie Østerby Askim BK  
75 V Armin Cavalic GAK Enighet Wo
  T Niklas Jensen Herlev Boxing  
69 V Barzan Palany-Jafi Viking Grimstad BK ko
  T Lucas Armes CIK  
75 V Erik Mendoza Djurgardens IF 2-1
  T Tobias Møllenberg Gilleleje BK  
80 V Genti Morina KFUM Gight Zone 3-0
  T Carl Brouwer Höllvikens Boxningsclub  
57 V Emilie Jespersen CIK 2-1
  T Elaine Greenan Livingston ABC  
64 V Tobias Jørgensen Rødovre BK 2-1
  T Michael Moberg BK Rollo  
60 V Atthaphon Srimueang Champs Champ 3-0
  T Ahmad El Ahmad Korsør ABK  
59 V Wahid Khoshal AIK Roskilde 3-0
  T Mathias Hansen BK Rollo  
64 V Oliver Meng Nykøbing F. IF 2-1
  T Michael Behnami Aarhus AK  
         
    Horsens AK 21/10-2016  
    VIA Multihallen Horsens  
60 V Muüssa Nadim Champs Champ 3-0
  T Tamedan Admovie Meshaev Vejle AK  
46 V jessica Black BK Rollo 3-0
  T Clara B. Jochumsen Horsens AK  
91 V Frederik Buch Varde AK 2-1
  T Przemyslaw Baczkewicz Horsens AK  
70 V Philip Skak Horsens AK 2-1
  T Emil Olesen BK Rollo  
75 V Piotr Kitowski BK Nordsalling 3-0
  T Nick Jessing Varde AK  
70 V Magnus Birk Overgård BK Limfjord 3-0
  T Jacob Jochumsen Horsens AK  
64 V Rasmus Viesen Horsens AK 2-1
  T Oleg Mashviskky BK Nordsalling  
69 V Mads Bejder BK Limfjord 3-0
  T Torben Prüsse Vejle AK  
91 V Rasmus Christensen BK Nordsalling 3-0
  T Johnny Stavros Horsens AK  
         
    AK Jyden + Lindholm BK 30/10-2016  
    Solside Hallen Ndr. Sundby  
56 V Jeppe B. Overgaard BK Limfjord 3-0
  T Niklas Kristensen Lindholm BK  
81 V Jens K. Kristensen BK Nordsalling 3-0
  T Christian H. Pedeesen AK Jyden  
91 V Mark B. Pedersen Hornslet BK 3-0
  T Johny Stavros Horsens AK  
64 V Astrid Kronborg Champs Champ 3-0
  T Charlotte N. Johansen Lindholm BK  
75 V Pictr Kitowski BK Nordsalling 3-0
  T Ibrahim Dogan Struer AB  
48 V Dario E. Dubbrautz Varde AK 3-0
  T Malik Jabr AK Jyden  
54 V Yarzan A. Kader Champs Champ 3-0
  T Sebastian Larsen Lindholm BK  
64 V Thomas Comparino AK Jyden 3-0
  T Jacob G. Otto BK Nordsalling  
81 V Dardan Nika IK Sparta-Ålb tko-2
  T Lars D. Jensen Lindholm BK  
64 V Oleg Mishinsky BK Nordsalling tko-2
  T Rasmus Koldby AK Jyden  
         
    Quenns Cup 25/10-30/10-2016  
    Stralsund Tyskland  
50 V Mary Kate Nevin Irland 3-0
  T Julie Madsen Danmark  
64 V Yvonne Bæk Rasmussen Danmark 3-0
  T Lina Skoghagen Sverrige  
54 V Bettina Dahl Nielsen Danmark 3-0
  T Ekaterina Potapova Rusland  
57 V Emilie Jespersen Danmark 3-0
  T Yulia Belayeva Rusland  
64 V Yvonne Bæk Rasmussen Danmark 3-0
  T Anni Viantie Danmark  
64 V Ditte Frostholm Danmark 2-1
  T Rosie Eccles Wales  
54 V Helena Envall Sverrige 3-0
  T Bettina Dahl Nielsen Danmark  
64 V Yvonne Bæk Rasmussen Danmark 3-0
  T Ditte Frostholm Danmark  
         
    Herlev Boxing 28/10-2016  
    Herlev Hallen Herlev  
62 V Nikki Møller Varde AK 2-1
  T Jonas Midani Herlev Boxing  
75 V Toma Jakutis Herlev Boxing 2-1
  T Mohammad Zammani Slagelse BK  
38,5 V Elias Idrissi Herlev Boxing 3-0
  T Gustav Mortensen Varde AK  
91+ V Rasmus Holm Jørgensen Korsør ABK tko-1
  T Kim Dalgaard BK Nørremarken  
81 V Dennis Hansen Herlev Boxing 3-0
  T Andre Santos Farum BK  
91 V Niklas Patrik Bonfils CIK 3-0
  T Adnan Ghanoum Herlev Boxing  
75 V Mads Larsen Korsør ABK 3-0
  T Musa Dukureh Herlev Boxing  
69 V Jamal Khomsi Herlev Boxing 3-0
  T Hassan Øzcelik BK Nørremarken  
75 V Yusub Pashaev Herlev Boxing 2-1
  T Mahdi Tajdiny CIK  
69 V niklas Lersø Kirdorf Nykøbing F. IF 3-0
  T Mark Petersen BK Frem Lyngby  
81 V Ibrahim Zaypualayer BK Nørremarken 2-1
  T Fayes Ghanoum Herlev Boxing  
91 V Ousama Al Habib CIK 3-0
  T Jimmi H. Hansen Frederiksværk Bk  
91+ V Kem Ljungquist Herlev Boxing 2-1
  T Djamili-dini Aboudov Frankrig  
         
    BK Kelly - Breddestævne 30/10-2016  
    Grøndalscenteret København NV  
32 V Andul Mawla Rudersdal BK 3-0
  T Hasnain Bokseinstituttet  
38 V Ramzan Sardalov Kalundborg ABK 3-0
  T Noah Folkmar Nykøbing F. IF  
38 V Kamal Aabaaoui BK Kelly 3-0
  T Ali El Mohammed Korsør ABK  
36 V Risvan Sardalov Kalundborg ABK 3-0
  T Magnus Gramgaard Rudersdal BK  
46 V Daniel Isaev Kalundborg ABK 3-0
  T Tavab Niazi Rudersdal BK  
43 V Sylvester Lognnes Jyllinge BT 3-0
  T Bastian Rasmussen Nykøbing F. IF  
63 V Bekhan Mahauri Gilleleje BK 3-0
  T Firas Zein Lunds DS-Sverige  
75 V Andreas Jørgensen Nykøbing F. IF tko-2
  T Admir Babic Lunds DS-Sverige  
81 V Jimmi L. Nielsen Farum BK tko-2
  T Christian Larsen CIK  
54 V Mikkel Bruun Jyllinge BT 3-0
  T Josef Kharmasi SIK Fight  
64 V David Margishvili BK Tårnet 74 3-0
  T Nicklas Beck Ringsted BK  
59 V Konrad Dammen Bokseinstituttet 2-1
  T Patrick Runefelt Gilleleje BK  
43 V Mikail Harmanci Jyllinge BT 3-0
  T Sigurd Boesen Rudersdal BK  
81 V Ketel Ljungquist Nykøbing F. IF tko-2
  T Niels Buttenschøn Kalundborg ABK  
70 V Jamal Khomsi Herlev Boxing 3-0
  T Rasmus Christensen BK Tårnet 74  
81 V Frederik Mølgaard BK Kvik Ballerup 3-0
  T Ahmad H. Ahmad Korsør ABK  
63 V Oliver Møllenberg Gilleleje BK 3-0
  T Sebastian Terteryan BK Vitus Horsens  
60 V Ahmad El Ahmad Korsør ABK 2-1
  T Michael Sabbagh SIK Fight  
91 V Morten Givskov BK Vitus Horsens 3-0
  T Casper Jørgensen Hillerød SK