Stævnekalender – historie.

Stævner som enten har været afholdt – eller som er blevet aflyst. <<- tilbage

Stævnekalender2021    
DatoKlubStedKl.BemærkningerStævne
12. SeptemberDaBU & BK VedalaRosborghallen, Vestre Engvej 61, 7100 Vejle17.00Landskamp arrangeret i samarbejde med Vejle KommuneLandskamp DK vs. Sverige
19. SeptemberThe COLOSSEUMFrydenlunds Allé 1, 8210 Aarhus18.00PRO/AM stævne
Vejning kl. 16.00
Lægetjek kl. 17.00
Aarhus Fight Night Boxing
26. SeptemberNykøbing Falster BKNykøbing F Bokseklub
Belgiensvej 5
4800 Nykøbing Falster
10.00

AFLYST

Stævne,
Begrænset adgang.
(50 personer)
10. OktoberHillerød SportsklubFrederiksborgcentret) Milnersvej 39, 3400 Hillerød.TBA
Link til HSK ->.
Stævne med tilmelding.
10-11. OktoberHillerød SportsklubFrederiksborgcentret) Milnersvej 39, 3400 Hillerød.09.00

AFLYST

Hillerød Box Cup
11. OktoberBK LimfjordBilstrupvej 2
7800 Skive
10.00Vejning kl. 9.00
Tilmelding til
anskive@gmail.com
Diplomstævne.
16. OktoberAK HEROS, FredericiaFredericia Idrætscenter
Vestre Ringvej 100
7000 Fredericia
Hal 2
19.30

AFLYST

Stævne
17. OktoberBK Thor, RandersNørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers
11.00

AFLYST

Diplomstævne
23 Oktober Varde Atlet KlubVarde Fritidscenter
Lerpøtvej 55
6800 Varde
19.00Stævne.
24 Oktober Lemvig BokseklubTangsø Centret
Solvangen 15
7660 Bækmarksbro
19.00

AFLYST

Fight Night
25. OktoberBK VedalaSpinderihallen
Spinderigade 11D
7100 Vejle
13.00Stævne
30. Oktober -
1. November
BK LimfjordDøesvejens Fritidscenter, Døesvej 56,
7500 Holstebro
17.00

AFLYST

Hancock
Box Cup
31 OktoberBK LimfjordDøesvej 56,
7500 Holstebro
13.00

AFLYST

Stævne
31. OktoberDaBU & BK VedalaRosborghallen, Vestre Engvej 61, 7100 Vejle17.00

AFLYST

Landskamp DK vs. Norge
31. OktoberGladsaxe BokseklubGladsaxe Sportshal, Vandtårnsvej, 2860 Søborg19.30

AFLYST

PRO/AM Stævne
7. NovemberGilleleje BokseklubGilleleje Idrætscenter
Idrætsvej 4,
3250 Gilleleje
10.00Pga. Corona er der ikke adgang for tilskuere.
Se invitation på Facebook
Stævne for U15, U17 og U19.
8. November Køge BokseklubAsgaard Skole
Norsvej 2,
4600 Køge
11.00

AFLYST


Stævne
13-15 NovemberDaBU og Lindholm Bokseklub.Nørresundby Idrætscenter
Lerumbakken 11
9400 Nørresundby
19.00

AFLYST

Danske Mesterskaber 2020
20. NovemberBokse Team HelsingeKampsports center Helsinge, Skovgårdsvej 15, 3200 Helsinge18.00

AFLYST

Diplomstævne
22. November BK Thor, RandersNørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers
13.00
I den lille gymnastiksal

AFLYST

Stævne
22. NovemberLindholm Bokseklub /AK Jyden.Nørresundby Idrætscenter
Lerumbakken 11
9400 Nørresundby

AFLYST

Diplomstævne
27. NovemberRingsted Bokseklub.Ahornhallen
Ahorn Allé 48
4100 Ringsted
19.00

AFLYST

Stævne
28. NovemberKarlebo BokseklubNivåhøjsportshal. Nivåhøj 68,
2990 Nivå
14.00

AFLYST


Fødselsdags-stævne
4. decemberBK Vitus HorsensForum Horsens
Langmarksvej 53
8700 Horsens
20.00Stævne
5. decemberNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
10.00Diplomstævne
5. decemberNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
19.00Stævne.
5. decemberFAK ÅrhusN.J. Fjordsgade 2
8000 Aarhus C
19.00

AFLYST

FAK 100 års jubilæum
5. decemberGilleleje BokseklubGillelejehallen
Bøgebakken 19 C,
3250 Gilleleje
17.00PRO/AM stævne
12. DecemberLindholm Bokseklub /AK Jyden.Nørresundby Idrætscenter
Lerumbakken 11, 9400 Nørresundby
19.00

AFLYST

Julestævne 2020
12-13. DecemberDaBU og Lindholm BokseklubNørresundby Idrætscenter
Lerumbakken 11, 9400 Nørresundby
13.00 (søn. 10.00)

AFLYST

Danske Mesterskaber U15 & U17
12. DecemberDaBU & BK WedalaRosborghallen, Vestre Engvej 61, 7100 Vejle17.00Landskamp DK vs Litauen
12. DecemberSHC Boxing GymRaffinaderivej 10 E.
2300 Amager
17.00 - 22.00

AFLYST

Stævne
18 DecemberVarde Atlet KlubVarde Fritidscenter
Lerpøtvej 55
6800 Varde
18.30

AFLYST

Stævne.
19. DecemberRanders Bokse- og motionMartinsplads 3
8900 Randers
09.00

AFLYST

Diplomstævne
19. DecemberFarum BokseklubBybæk Hallen, Paltholmteraserne 1, 3520 Farum.10.00
Vejning kl. 9.00

AFLYST

Diplomstævne
2021
8-10. JanuarLindholm BokseklubNørresundby Idrætscenter
Lerumbakken 11
9400 Nørresundby
11.00

AFLYST

Viking Box Cup
2021
9. JanuarBK RolloJohannes Jørgensensvej 10
5700 Svendborg
10.00Først til mølle- begrænset antal tilmeldteDiplomstævne
Se invitation her ->
16. JanuarGladsaxe BokseklubGladsaxe Sportshal, Vandtårnsvej 55
2860 Søborg
19.00PRO/AM Stævne
31. JanuarBokse Team HelsingeKampsports center Helsinge, Skovgårdsvej 15, 3200 Helsinge11.00Vejning kl. 09.00

Stævne
6. Februar Kalunborg ABKKalundborg Hallen
J Hagemann-Petersens Alle 11,
4400 Kalundborg
19.00Stævne
13. Februar C.I.K, Sundbyøsterhallen,
Parmagade 8,
2300 København
16.00Stævne
20. Februar C.I.K, Brøndbyhallen.
2605 Brøndby
19.00Stævne
20. Februar BK Thor, RandersNørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers
15.00Stævne
26. Februar Hornslet BokseklubMidtjurs Hallen
Marienhoffvej 13 C
8550 Ryomgård
19.00Stævne
27.FebruarNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
10.00 og
15.00
Stævne.
6. Marts
Sønderborg ABKGl Dybbøl Hallen. Aabenråvej 25A
6400 Sønderborg
19.30Vejning kl. 18.30Stævne
5-7. Marts DaBU & BK TårnetVordingborg
Adresse kommer senere.
DaBU Øst / SM Mesterskaber
14. MartsLindholm Bokseklub / AK JydenNørresundby Idrætscenter
Lerumbakken 11
9400 Nørresundby
10.00Vejning 9.00 - 10.00Diplomstævne
20. MartsDaBU & BK Wedala7100 Vejle17.00Landskamp arrangeret i samarbejde med Vejle KommuneLandskamp DK vs. Norge
9-11. AprilDaBU & Hinnerup Bokseklub.Hinnerup Bokse Klub.
Adresse kommer senere.
Nationale begyndermesterskaber NBM
16-18 AprilDaBUSydbank Arena
Ambolten 2-6
6000 Kolding
TBAJM 2021