Stævnekalender

Opdateret 14. juni 2021

Stævnekalender2021/2022    
DatoKlubStedKl.BemærkningerStævne
24. JuliNykøbing Sjællands BKGågaden, Nykøbing SJ12.00Udendørs stævneBoksestævne
20-22. august BK TårnetVordingborgVordingborg Box Camp 2021
28. august DABUUdviklingscenter,
Høje Taastrup,
DaBU Kvinde-UdviklingstrupStævne
??-?? AugustDABU & Hinnerup BokseklubHinnerup
Dato kommer senere
Nationale begyndermesterskaber 2021
4. septemberC.I.KBrøndby Hallen
Brøndby Stadion 10
2605 Brøndby
18.00Stjerneboksning
11. septemberC.I.KSundbyøsterhallen,
Parmagade 2,
2300 Kbh. S
16.00Stævne.
17-19. september DABU & BK TårnetVordingborgSjællandske mesterskaber 2021
25-26. septemberHaslev Nordskovskolen
Bækvej 14
4690 Haslev
Indvejning og indkvartering d. 24 september fra kl. 1700. Haslev Box Cup
24-26. septemberDABU & Lindholm BK NørresundbyJyske mesterskaber 2021
10. OktoberBK WedalaSpinderihallen
Spinderigade 11
7100 Vejle
18.00Stævne.
15-17. oktoberHillerød SKHillerødHSK Box Cup
23. OktoberDABUTBA19.00Danmark vs TBA
Elite og U19
Landskamp
23. OktoberBK ThorNørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers
15.00Stævne
24. OktoberBK ThorNørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers
11.00Indvejning
9:00-10:00
Diplomstævne
30. OktoberNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
10.00Indvejning 8.30Diplomstævne.
30. OktoberNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
19.00Indvejning 17.30Stævne.
6. november Lemvig BokseklubLemvig Gymnasium
Hallen Romvej 30.
7620 Lemvig.
19.30Indvejning 18.00-19.00Fight Night
7. november Lindholm Bokseklub & AK JydenLerumbakken 11
9400 Nørresundby
10.00Indvejning 9.00Diplomstævne
26-28. november DABUGillelejeDanske mesterskaber 2021
12-14. novemberBk. Limfjorden Skive
Bk.Sct.Jørgen Holstebro
Døesvejens Fritidscenter
Døesvej 56
7500 Holstebro
TBATurneringHancock
VBC Box Cup
4. DecemberNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
10.00Indvejning 8.30Diplomstævne.
4. DecemberNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
19.00Indvejning 17.30Stævne.
11. decemberDABUTBA19:00Danmark vs TBA
Elite og U19
Landskamp
18. december Lindholm Bokseklub & AK JydenLerumbakken 11
9400 Nørresundby
19.30JulestævneStævne
29. decemberNykøbing F. BokseklubNykøbing F. Hallen - Guldborgsund Hallerne19.00Nytårsstævne 2021
Stævnekalender2022/2023
7-9. januarLindholm BKNørresundbyViking Box Cup
19. FebruarBK ThorNørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers
15.00Stævne
13. marts Lindholm Bokseklub & AK JydenLerumbakken 11
9400 Nørresundby
10.00Indvejning 9.00Diplomstævne