Stævnekalender

Stævnekalender2020  Opdateret 7. Juli 2020 
12. SeptemberDaBU & BK VedalaRosborghallen, Vestre Engvej 61, 7100 Vejle17.00Landskamp arrangeret i samarbejde med Vejle KommuneLandskamp DK vs. Sverige
19. SeptemberThe COLOSSEUMFrydenlunds Allé 1, 8210 Aarhus18.00PRO/AM stævne
Vejning kl. 16.00
Lægetjek kl. 17.00
Aarhus Fight Night Boxing
25. SeptemberGladsaxe BokseklubGladsaxe Sportshal, Vandtårnsvej, 2860 Søborg19.30Indvejning kl. 18.00Stævne
10-11. OktoberHillerød SportsklubFrederiksborgcentret) Milnersvej 39, 3400 Hillerød.09.00Vejning fredag den 9. oktoberHillerød Box Cup
17. OktoberBK Thor, RandersNørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers
11.00Indvejning fra 9.00 til 10.00Diplomstævne
30. Oktober - 1. NovemberBK LimfjordDøesvejens Fritidscenter, Døesvej 56,
7500 Holstebro
17.00Tilmelding kan ske via www.hanvbc.com Hancock - VBC
Box Cup
31. OktoberDaBU & BK VedalaRosborghallen, Vestre Engvej 61, 7100 Vejle17.00Landskamp arrangeret i samarbejde med Vejle KommuneLandskamp DK vs. Norge
7. NovemberGilleleje BokseklubGillelejehallen
Bøgebakken 19,
3250 Gilleleje
18.30Vejning kl. 17.00
PRO/AM stævne
13-15 NovemberDaBUTBADanske Mesterskaber 2020
22. NovemberBokse Team HelsingeKampsports center Helsinge, Skovgårdsvej 15, 3200 Helsinge10.00Tilmelding senest den 17/11 til Lars@Bokse-team-helsinge.dk eller 2924 8374
Diplomstævne
5. decemberNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
10.00Diplomstævne
5. decemberNykøbing Sjælland BKVig kultur- og idrætscenter,
Ravnsbjergvej 25
4560 Vig
19.00Stævne.
5. decemberFAK ÅrhusFredriksbjerghallen
F. Vestergaards Gade
8000 Aarhus C, Danmark
19.00FAK 100 års jhubilæum
12. DecemberDaBU & BK VedalaRosborghallen, Vestre Engvej 61, 7100 Vejle17.00Landskamp arrangeret i samarbejde med Vejle KommuneLandskamp DK vs. (TBD)
19. DecemberRanders Bokse- og motionMartinsplads 3
8900 Randers
09.00 (indvejning)Tilmelding senest den 4 dec.
Peter Holst rbm@email.dk tlf.25137705

Diplomstævne
2021
31. JanuarBokse Team HelsingeKampsports center Helsinge, Skovgårdsvej 15, 3200 Helsinge11.00Vejning kl. 09.00

Stævne
6. Februar Kalunborg ABKKalundborg Hallen
J Hagemann-Petersens Alle 11,
4400 Kalundborg
19.00Stævne
20. Februar BK Thor, RandersNørrevangsskolen
Glentevej 15
8930 Randers
15.00Stævne
5-7. Marts DaBU & BK TårnetVordingborg
Adresse kommer senere.
DaBU Øst / SM Mesterskaber
9-11. AprilDaBU & Hinnerup Bokseklub.Hinnerup Bokse Klub.
Adresse kommer senere.
Nationale begyndermesterskaber NBM