Resultater – April 2017

Nordiske Mesterskaber 1/4-2/4-2017
Gilleleje Hallen Gilleleje
Semifinaler
60 V Patricia Martinsen Norge 3-1
T Cecilie Kølle Danmark
52 V Fehran Negash Norge 4-1
T Mickel Gierringe Danmark
60 V Ali Al Tamimi Danmark 3-2
T Martin Skogheim Norge
60 V Asserme Nouali Finland rsc-1
T Sólon I. Rögnvaldsson Island
48 V Lise Sandbjerg Sverige 5-0
T Faiza Hersin Norge
54 V Marjut Lausti Finland 5-0
T Ingibjörg H. Arntörsdottir Island
57 V Helena Envall Sverige 3-2
T Kati Ylivirta Finland
64 V Yvonne Bæk Rasmussen Danmark 5-0
T Anni Viantie Finland
64 V Lina Skoghaen Sverige 3-2
T Madeleine Angelsen Norge
69 V Lena Bertelsen Danmark 5-0
T Margrét Á. Torsteinsdottier Island
69 V Ditte Frostholm Danmark 4-1
T Malene Hede Sverige
60 V Frederik Lundgaard Jensen Danmark rsc-3
T Bárdur Larusson Island
60 V Emil Harryson Sverige 5-0
T Markus Pasan Finland
64 V Yohannes Berhane Sverige 4-1
T Islam Zajpulayev Danmark
64 V Hadi Srour Norge 4-1
T Amin Nuri Finland
69 V Jamshid Nazari Norge 5-0
T Tor Nordal Danmark
75 V Oliver Flodin Sverige 4-1
T Jasef Örn Torsteinsson Island
75 V Minaugas Gedminas Norge 4-1
T Dmytro Tretyk Finland
81 V Alex Bromhale Sverige 4-1
T Islam Ismailov Norge
81 V Sean Larsen Danmark 5-0
T Henrik Dalosari Finland
91 V Amintas Dluckys Norge 5-0
T Kristjän I. Kristjánsson Island
91 V Kevin Uche Danmark 5-0
T Gabriel Richards Sverige
91+ V Nermin Hajdarpasic Sverige 5-0
T Antti Lehmusvirpi Finland
64 V Roberto Bengtsson Sverige opg-1
T Bjarni Tor Benediktsson Island
64 V Oliver Meng Danmark 5-0
T Thord E. Jophanson Norge
69 V Don Emini Norge 4-1
T Frederik Holmegaard Danmark
69 V Ismael Kurt Sverige 4-1
T Oliver Møllenberg Danmark
75 V Noor Yacko Sverige 5-0
T Rasmus Christensen Danmark
75 V Emil Lindebjerg Kot Danmark 4-1
T Emil Kaasa Norge
Finaler
48 V Lise Sandbjerg Sverige 3-2
T Safu Lehtonen Finland
60 V Mira Potkonen Finland 5-0
T Agnes Alexiusson Sverige
75 V Sabrina Holmström Sverige 5-0
T Márgret G. Svavarsdóttir Island
52 V Masi juvanen Finland 5-0
T Fehran Negash Norge
56 V Aleksi Sahlberg Finland WO
T Sander Johansen Norge
60 V Asserme Nouali Finland 5-0
T Ali Al Tamimi Danmark
69 V Ismael Kurt Sverige 3-2
T Don Emini Norge
64 V Hadi Srour Norge 3-2
T Yohannes Berhane Sverige
69 V Adolpe Sylva Sverige 4-0
T Jamshid Nazari Norge
75 V Noor Yacko Sverige 5-0
T Emil Lindebjerg Kot Danmark
91 V Krenar Aliu Finland 5-0
T Morten Givskov Danmark
48 V Julie Madsen Danmark 4-0
T Maria Jidah Sverige
54 V Freja Hansen Danmark 3-2
T Evelina Hanna Sverige
60 V Patricia Martinsen Norge 3-2
T Itza Pabon Reyes Sverige
64 V Oliver Meng Danmark 4-1
T Roberto Bengtsson Sverige
75 V Minaugas Gedminas Norge WO
T Oliver Flodin Sverige
91 V Amintas Dluckys Norge rsci-1
T Kevin Uche Danmark
51 V Katrin Norén Sverige 5-0
T Sarina Frederiksen Danmark
54 V Marjut Lausti Finland 3-2
T Bettina Dahl Danmark
57 V Helena Envall Sverige 5-0
T Emilie Jespersen Danmark
64 V Yvonne Bæk Rasmussen Danmark 5-0
T Lina Skoghaen Sverige
69 V Ditte Frostholm Danmark 4-1
T Lena Bertelsen Danmark
56 V Ahmad El Ahmad Danmark 4-1
T Andre Bennetsen Danmark
60 V Frederik Lundgaard Jensen Danmark 5-0
T Emil Harryson Sverige
81 V Alex Bromhale Sverige 4-1
T Sean Larsen Danmark
91+ V Kem Ljunquist Danmark 5-0
T Nermin Hajdarpasic Sverige
Bedste elite bokser – Q
Yvonne Bæk Rasmussen Danmark
Bedste elite bokser – M
Sadi Srour Norge
Bedste U19 bokser – Q
Patricia Martinsen Norge
Bedste U19 bokser –
Oliver Meng Danmark
Bedste land
Danmark
Ostsee pokal 5/4-8/4-2017
Stralsund Tyskland
44,5 V Daniel Zhitnov Tyskland 5-0
T Victor Hoverling Danmark
38,5 V Elias Idrissi Danmark rsc-1
T Aleks Piotrowski Polen
38,5 V Elias Idrissi Danmark 5-0
T Jan Erik Schönrock Tyskland
Guld til Elias Idrissi
Stævne i Lübech 16/4-2017
Lübech Tyskland
64 V Jacob Bank BK Wedala 3-0
T Yousef El Ahmad SV. Lurup
81 V Rizar Kubazi AC Einigkeit Elms 3-0
T Patrick Lika BK Wedala
Stævne i Pandrup 29/4-2017
Torvet Blokhus
41,5 V Gustav Mortensen Varde AK 2-1
T Jonas Jakobsen Pandrup BK
43 V Nik Møller Nielsen Grindsted 3-0
T Magnus Jakobsen Pandrup BK
48 V Mohamad Sleiman Pandrup BK 3-0
T Jason Just Erichsen Hinnerup BK
Landskamp DEN vs IRL 29/4-2017
Torvet Blokhus
80+ V Mathias Hansen Danmark 3-0
T Thomas Gavin Irland
64 V Bemaldo Marime Irland 2-1
T Islam Zajpulayev Danmark
69 V Peter Carr Irland 2-0
T Mathias Højer Danmark
57 V Bettina Dahl Danmark 2-1
T Dervia Duffy Irland
81 V Sean Larsen Danmark 2-0
T Sean Conroy Irland
64 V Kenneth Doyle Irland 3-0
T Kian Møller Nielsen Danmark
64 V Yvonne Bæk Rasmussen Danmark 3-0
T Ciara Ginty Irland
Danmark vinder 4-3
Breddestævne BK Wedala 30/4-2017
Spinderihallen Vejle
38 V Jonas Jacobsen Pandrup BK 3-0
T Rizvan Sardalov Kalundborg ABK
70 V Niklas Pedersen BKM Arena 3-0
T Michael M. Sørensen Uflborg BK
81 V Patrick Lika BK Wedala rsc-2
T Patrick Jørgensen Sønderborg ABK
48 V Mihamad Sleiman Pandrup BK 2-1
T Daniel Isaev Kalundborg ABK
62 V Noor Ahmad BK Pugilist 3-0
T Simon Nielsen BK Wedala
42 V Mark Jensen BK Wedala 3-0
T Bastian Rasmussen Nykøbing F. IF
64 Jacob Bank BK Wedala 3-0
T Enock Mblizi BK Pugilist