Resultater - December 2016

    BK Vitus horsens 2/12-2016  
    Parkhallen Horsens  
48 V Anna R. Tilken Hornslet BK 3-0
  T Cjara B. Jochumsen Horsens AK  
64 V Simon Nielsen BK Wedala 3-0
  T Rado Gonov BK Vitus Hrs  
60 V Kian Møller Nielsen Grindsted AK 2-1
  T Johnny Giregoslan Aarhus AK  
69 V Philip Skak Horsens AK 3-0
  T Thomas R. Nielsen BK Wedala  
64 V Jacob Bank BK Wedala 2-1
  T Sebastian Terteryan BK Vitus Hrs  
81 V Michael Terteryan BK Vitus Hrs 3-0
  T Emil Lindebjerg Korsør ABK  
91 V Amer Rasinlic BK Vitus Hrs 3-0
  T Frederik Gram Rørstrøm A olympia  
         
    Vestjysk Box Cup 10/12-11/12-2016  
    Birkelundskolen Holstebro  
    Semifinaler    
44 V Birk Bøllehus Køge BK 3-0
  T Magnus Jakobsen Pandrup BK  
48 V Dario Dubbrunz Varde AK 3-0
  T Asger Hanibal Viborg AK  
46 V Daniel Isave Kalundborg ABK 3-0
  T Jason Erichsen Hinnerup BK  
46 V Mohammed Sleiman Pandrup BK 2-0
  T Kevin Treu Team Bredahl  
44 V Jonas Jakobsen Pandrup BK 3-0
  T Bastian B. Rasmussen Nykøbing F. IF  
48 V Malik Jabr AK Jyden 3-0
  T maks Urbanski Hobro AK  
66 V Payman Ehsan Ringkøbing ANK 3-0
  T Said Ibrahim Ansager BK  
66 V Daniel Oskarsson Lemvig BK 3-0
  T Sigurd Petersen Team Bredahl  
54 V Sander Johansen Askim BK Norge 3-0
  T George Sabbagh Valby IK  
64 V Victor Raman Champs Champ 3-0
  T Eric Janssen Mucle-Fil Eindhoven  
64 V Noor Ahmad BK Pugilist ko-2
  T Patrick Nielsen Nykøbing F. IF  
69 V Paradis Ruz Castro BK Sct Jørgen 3-0
  T leo Folstad Askim BK Norge  
54 V Emil Johansen AK Jyden WO
  T Lautrim Muli Grindsted AK  
62 V Daniel Grande Grimstad BK 3-0
  T Micklas Jensen Hornslet BK  
62 V Enok Mbilizi BK Pugilist WO
  T Joseph Fahn BK Sct Jørgen  
75 V Christina Andvig Stavanger BK - Norge tko-2
  T Signe Nielsen A Olympia  
62 V Niki Møller Varde AK 3-0
  T Jacob Grønbæk BK Nordsalling  
52 V Bjarke Rasmussen Team Bredahl 3-0
  T Malthe Ranghøj Hornslet BK  
60 V Adrian Haug Pors Boxing 3-0
  T Daniel Suarez Petersen Pandrup BK  
65 V Ahmad Fateh Viborg AK 2-1
  T Jonas Schmidt Esbjerg BBK  
62 V Levi Aspelund Knardahl Imås Boxing 2-1
  T Joseph Joe Joe Fahn BK Sct Jørgen  
91+ V Frederik Elleby A Olympia tko-2
  T Mathias Bundgaard Madsen Viborg AK  
    Finaler    
65 V Thomas Comparino AK Jyden 3-0
  T Magnus Børding Hobro AK  
54 V Amalie Østerby Askim BK Norge 3-0
  T Emilia Grønnesby Hornslet BK  
75 V Yasin Ulusan A Olympia 2-0
  T Sebastian Thomsen Esbjerg BBK  
80 V Mustafa Khasanov IK semper WO
  T Ketel Ljungquist Nykøbing F. IF  
69 V Mads Hansen A Olympia 2-1
  T Mohammed Ahmed Aarhus AK  
81 V Deni Golgland Stavanger BK - Norge 2-1
  T Simon Møller Ulfborg BK  
72 V Sebastian Storgaard Bonde Viborg AK 3-0
  T Mohammed Khasanov IK semper  
60 V Tamerian Meshaev Admovic Vejle AK tko-2
  T Nicolai Beierholm A Olympia  
75 V Marcus Elnæs Øvald Pors Boxing 2-1
  T Mads Tønder IK semper  
59 V Jonas Harring Esbjerg BBK 2-1
  T Mohammed Malek Masoud Brønderslev BK  
75 V Andreas Tach Nykøbing F. IF 3-0
  T Mark Thorup Højfeldt BK Galten  
66 V Klaudia Anna Lewadny Esbjerg BBK 3-0
  T Frederikke Grønnesby Hornslet BK  
40 V Simon Jensen Grindsted AK 3-0
  T Ramzan Sardalov Kalundborg ABK  
66 V Frederik Holmegaard Køge BK 3-0
  T Bastian Beier Esbjerg BBK  
52 V Mehedi Saad Algazzi Arabdal BK 3-0
  T Mathias Madsen Køge BK  
52 V Ninara Otaha Hinnerup BK 2-1
  T Jawid Rostami BK Thor  
75 V Johan Jonfinsson Esbjerg BBK tko-2
  T Daniel Andersen A Olympia  
40 V Gustav Mortensen Varde AK 3-0
  T Nik Møller Nielsen Grindsted AK  
42 V Ayad Fadel Champs Champ 3-0
  T Mark Jensen BK Wedala  
75 V Uffe Skov Varde AK 3-0
  T Nikolaj Ebdrup AK Jyden  
63 V Jacob Bank BK Wedala 2-1
  T kian Møller Nielsen Grindsted AK  
81 V Sean Larsen Varde AK 3-0
  T Stian S. fløystad Grimstad BK  
54 V Yazan Abdel Kader Champs Champ 3-0
  T Emil Johansen AK Jyden  
75 V Jens Kristian Kristensen BK Nordsalling 3-0
  T Nicklas Kordof Nykøbing F. IF  
52 V Bjarke Rasmussen Team Bredahl 2-1
  T Malthe Kyndesen Varde AK  
54 V Sander Johansen Askim BK Norge 3-0
  T Alexander Bott Struer AB  
44 V Birk Bøllehus Køge BK 3-0
  T Jonas Jakobsen Pandrup BK  
64 V Kasper Holst A Olympia tko-2
  T David Kartvel Margishvili Bk Tårnet   
62 V Enok Mbilizi BK Pugilist 3-0
  T Daniel Grande Grimstad BK  
91+ V Casey Douglas Valby IK 3-0
  T Frederik Elleby A Olympia  
46 V Daniel Isave Kalundborg ABK 2-1
  T Mohammed Sleiman Pandrup BK  
64 V Victor Raman Champs Champ 3-0
  T Simon Rahnek Nielsen BK Wedala  
75 V Annika Riisgaard Viborg AK 3-0
  T Christina Andvig Stavanger BK - Norge  
62 V Levi Aspelund Knardahl Imås Boxing 3-0
  T Jacob Hansen Pors Boxing  
62 V Niki Møller Varde AK 3-0
  T Daniel Goldman Viborg AK  
44 V Victor Hoveling Hornslet BK 3-0
  T Victor Osipowski Varde AK  
91 V Frederik Gram A Olympia 2-1
  T Morten Dåbu Grimstad BK  
50 V Melissa Mortensen Varde AK 3-0
  T Anne Tilken Hornslet BK  
75 V Bjarne Newby Hornslet BK 3-0
  T Payman Ahmadi BK Pugilist  
48 V Dario Dubbrunz Varde AK 3-0
  T Malik Jabr AK Jyden  
60 V Danny Jensen BK Nordsalling 3-0
  T Andrian Haug Pors Boxing  
64 V Mickey Sukumaran Hornslet BK tko-2
  T Sebastian Bailey A Olympia  
65 V Ahmad Fateh Viborg AK tko-2
  T Emil Jensen BK Thor  
66 V Payman Ehsan Ringkøbing ABK 3-0
  T Daniel Oskarsson Lemvig BK  
50 V Simon Clakhar Lemvig BK 3-0
  T Mansur Gaurgasvili Brønderslev BK  
69 V Paradis Ruz Castro BK Nordsalling  
         
    Bedste teknikker tunge    
    Frederik Holmegaard Køge BK  
    Bedste teknikker lette    
    Levi Aspelund Knardahl Imås Boxing  
    Bedste figther tunge    
    Morten Dåbo Grimstad  
    Bedste figther lette    
    Danny Jensen BK Nordsalling  
    Bedste Bokser    
    Nikki Møller Varde AK