Resultater - Januar 2017

    Viking Box Cup 7/1-8/1-2017  
    Solsidehallen Nørresudby  
    Indledend kampe.    
48 V Emil Johansen AK Jyden opg-2
  T Marcus Smoljan Esbjerg BBK  
42 V Mamoud Hussain Vollsmose BK Wo
  T Leon Bang Tønsberg BK  
50 V Mansur Gaurgashvill Brønderslev BK 5-0
  T Nikolas Kristensen Lindholm BK  
70 V Philip Skak Horsens AK 5-0
  T Nikolaj Ebstrup AK Jyden  
66 V Ali Ghasan Abdul Ghani Vollsmose BK 5-0
  T Marcus Z. Pryn Haslev ABK  
62 V Mohammad Masoud Brønderslev BK 5-0
  T Frederik Dahl Tønsberg BK  
66 V Håvard Illing Tønsberg BK 3-2
  T Ledart Jakupi AIK Roskilde  
52 V Anna Rasmussen AIK Roskilde 4-1
  T Annebelle Bruun Tønsberg BK  
64 V Klaudia A. Lewadny Esbjerg BBK rsc-2
  T Bettina Skov BK Nørremarken  
82 V Nicky Voselius Hinnerup BK 5-0
  T Mads V. Skov BK Wedala  
76 V Mindaugas Gedminas AIK Lund 5-0
  T Rasmus Kallesøe Randers AC  
74 V Johan Jonfinsson Esbjerg BBK 5-0
  T Payman Ahmadi BK Pugilist  
58 V Ratthathammanun Saenphakdi AIK Lund 4-1
  T Tamedan Admovie Meshaev Vejle AK  
68 V Mathias Højer Lindholm BK 3-2
  T Jørgen S. Cindahl Moss  
56 V Janick Petersen Pandrup BK rsc-3
  T Jimmi L. Hansen BK Rollo  
62 V Rasmus Rasmussen Randers AC 5-0
  T Mustapha Hamze Køge ABK  
70 V Ghayur Ghalip AIK Lund 3-2
  T Maxmillian de Gailia CIK  
    Finaler    
60 V Charlotte N. Johansen Lindholm BK opg-3
  T Marie Dehnfeld Sønderborg ABK  
48 V Clara B. Jochumsen Horsens AK 4-1
  T Benedicte F. Silden Tønsberg BK  
70 V Lena Bertelsen BK Rollo 4-1
  T Sabrina M. Olsen CIK  
40 V Jonas Uthsen Jakobsen Pandrup BK 5-0
  T Albert Egebjerg Haslev ABK  
48 V Malik Jabr AK Jyden 5-0
  T Oscar Nystrøm Tønsberg BK  
60 V Jacob Bank BK Wedala 5-0
  T Wahidulah Khoshal AIK Roskilde  
52 V Sebastian Larsen Lindholm BK 5-0
  T Jawd Rostami Thor-Randers  
58 V Icaro Santos Moss 50
  T Adam Arsaev AIK Lund  
82 V Islam Ismailov AIK Lund 4-1
  T Adam Bashanov BK Vitus Horsens  
70 V Kasper Mørk Randers AC 3-2
  T Lukas Armes CIK  
66 V Jacob C. Flø BK Vitus Odder Wo
  T Mohammed Abo Al sakan BK Nørremarken  
91+ V Casey Douglas Valby IK rsc-2
  T Mathias Burgaard Viborg AK  
60 V Mathias Hansen BK Rollo 5-0
  T Jacob Hansen Pors  
68 V Sebastian Storgaard Bonde Viborg AK 5-0
  T Oscar Stigen Aurla-Norge  
54 V Basel Srour Tønsberg BK 5-0
  T Lasse Virkus Randers AC  
40 V Magomed Arsaev AIK Lund 5-0
  T Julius Bendig Haslev ABK  
48 V Adam T. Sadulaev AIK Roskilde 5-0
  T Mohamad Sleiman Pandrup BK  
54 V George Sabbagh Valby IK rsc-2
  T Ninara Oraha Hinnerup BK  
68 V Adnan Hamid AIK Roskilde rsc-1
  T Emil Herløv Haslev ABK  
84 V Bislanisaevith khadzhiabdulaer Brønderslev BK 3-2
  T Dmytro Kryssyuk BK Vitus Odder  
64 V Frederik Holmegaard Køge ABK 5-0
  T Enock Mbiliizi BK Pugilist  
34 V Frederik F. Silden Tønsberg BK 3-2
  T Nicolai F. Lorenz Haslev ABK  
58 V Johnas M. Harring Esbjerg BBK 5-0
  T Morten Frederiksen Randers BM  
64 V Thomas Comparino AK Jyden 5-0
  T Buster Mingetti Haslev ABK  
60 V Nikolai Terteryan BK Vitus Horsens 5-0
  T Daniel Grande Viking BK  
42 V Leon Bang Tønsberg BK 4-1
  T Jonas U. Jakobsen Pandrup BK  
46 V Jessica Engell Black BK Rollo 5-0
  T Christina Leirbakken Moss  
54 V Anna Rasmussen AIK Roskilde 5-0
  T Naltina Wenneck Tønsberg BK  
44 V Birk Bøllehus Køge ABK 5-0
  T Magnus Uthsen Jakobsen Pandrup BK  
50 V Simon Gaurgashvili Brønderslev BK 5-0
  T Simon Ciakhar Lemvig BK  
34 V Alkhasir Magamadev Moss 4-1
  T Fredrik F. Silden Tønsberg BK  
60 V Wahidulah Khoshal AIK Roskilde 3-2
  T Daniel Grande Grimstad BK  
70 V Jacob B. Jochumsen Horsens AK 4-1
  T Håvard Illing Tønsberg BK  
76 V Sebastian Storgaard Bonde Viborg AK 5-0
  T Marcus Øvald Pors  
64 V Klaudia A. Lewadny Esbjerg BBK 3-2
  T Sarah Olsen CIK  
86 V Annika Riisgaard Viborg AK 5.0
  T Karoline B. Hansen Sønderborg ABK  
62 V Noor Ahmad BK Pugilist opg-2
  T Mathias Warda Hinnerup BK  
75 V Johan Jonfinsson Esbjerg BBK 5-0
  T Silas M. Johansen CIK  
66 V Ahmad Fatch Viborg AK 4-1
  T Ali Ghasan Abdul Ghani Vollsmose BK  
70 V Ismail Al Korsør ABK rsc-2
  T Ghayur Ghalip AIK Lund  
48 V Emil Johansen AK Jyden 5-0
  T Asger Hartvig Hannibal Viborg AK  
75 V Emil Lindebjerg Kot Korsør ABK 5-0
  T Emil Kaasa Tønsberg BK  
70 V Sebatian R. Thomsen Esbjerg BBK 5-0
  T Philip Skak Horsens AK  
90 V Niclas Rasmussen Køge ABK 5-0
  T Morten Dåbu Grimstad BK  
62 V Rasmus Rasmussen Randers AC 3-2
  T Adrian Haug Pors  
52 V Mathias Madsen Køge ABK 4-1
  T Omran Mohammed Mawed Vollsmose BK  
60 V Ahmad El Ahmad Korsør ABK 4-1
  T Daniel Pedersen Pandrup BK  
62 V Mohammad Malek Massoud Brønderslev BK 5-0
  T Daniel V. Oskarsson Lemvig BK  
42 V Jason just Erichsen Hinnerup BK 4-1
  T Mahmoud Hussain Vollsmose BK  
60 V Jonas Schmidt Esbjerg BBK opg-1
  T Kristian Hald Pedersen Viborg AK  
80 V Steffen Rørstrøm BK Sct Jørgen 5-0
  T Mads Dalsgaard Viborg AK  
82 V Nicki Voselius Hinnerup BK opg-1
  T Dardan Nika IK Sparta Ålb.  
69 V Sune Krogh AK Jyden 3-2
  T Mathias Højer Lindholm BK  
    . .  
    BK Orion-JABU 14/1-25/1-2017  
    Begynder mesterskaber Fjerritslev  
    Idrætscenter Jammerbugt .  
    Indledend kampe. .  
60 V Noor Ahmad BK Pugilist 3-0
  T Tamedan Admovie Meskaev Vejle AK  
75 V Bjarne R. Newby Hornslet BK 3-0
  T Johan Jonfisson Esbjerg BBK  
75 V Kevin Riis Larsen Felsted BK 3-0
  T Payman Ahmadi BK Pugilist  
75 V Søren Holm Kruse Aabenraa BK rsc-1
  T Mark Thorup Højfeldt BK Galten  
69 V Mohammad Abo Al Sakan BK Nørremarken 2-1
  T thomas Rahbek Nielsen BK Wedala  
52 V David Roslami BK Thor 3-0
  T Malthe Ranghoej Hornslet BK  
48 V Asger Hartvig Hannibal Viborg AK 3-0
  T Malik Jabr AK Jyden  
. . Finaler . .
81 V Nicki Voselius Hinnerup BK 3-0
  T Mads Skov BK Wedala  
75 V Aningauag Elgaard BK Galten 3-0
  T Yasin Ulusan A Olympia  
46 V Jessica Engell Black BK Rollo 2-1
  T Clara B. Jochumsen Horsens AK  
63 V Payman Ahsan Ringkøbing ABK 3-0
  T Huseyin Al IK Semper  
54 V Sebastian Larsen Lindholm BK 3-0
  T Ninara Oraha Hinnerup BK  
64 V Michael Gevorg Markosian Champs Champ 3-0
  T Simon Nielsen BK Wedala  
70 V Philip Skak Horsens AK 3-0
  T Sebastian Storgaard Bonde Viborg AK  
40 V Jonas Uthsen Jakobsen Pandrup BK 3-0
  T Mark Jensen BK Wedala  
60 V Johnas M. Harring Esbjerg BBK Wo
  T Morten Frederiksen Randers BM  
60 V Christina Pedersen Champs Champ 3-0
  T Charlotte N. Johansen Lindholm BK  
44,5 V Mads Lauridsen BK Rollo 2-1
  T Victor Osipowski Varde AK  
69 V Mads Hansen A Olympia rsc
  T Jacob Clement Flø BK Vitus Odder  
52 V Yazan Abdel Kader Champs Champ 3-0
  T Malthe Kyndesen Varde AK  
41,4 V Magnus Uthsen Jakobsen Pandrup BK 2-1
  T Ayad A. Fadel Champs Champ  
75 V Uffe Skov Lawactz Varde AK 2-1
  T Mohamad Khasanov IK Semper  
80+ V Dmytro Kryssyuk BK Vitus Odder 3-0
  T Bislani Saevith Brønderslev BK  
40 V Christian Bjørn Herning ABK 3-0
  T Nik M. Nielsen Grindsted AK  
81 V Casper Dyreborg Felsted BK Wo
  T Sebastian Runge Thomsen Esbjerg BBK  
64 V Mickey Sukumaran Hornslet BK rsc-2
  T Mathias Warda Brønderslev BK  
52 V David Roslami BK Thor 2-1
  T Mansur Gaurgashvill Brønderslev BK  
46 V Asger Hartvig Hannibal Viborg AK 3-0
  T Dario Etienne Dubbrontz Varde AK  
69 V Mohammad Abo Al Sakan BK Nørremarken 3-0
  T Emil Olsen BK Rollo  
60 V Noor Ahmad BK Pugilist 3-0
  T Nadim Moussa Champs Champ  
75 V Ronni Needergaard BK Nørremarken Wo
  T Dennis Holm Kruse Aabenraa BK  
75 V Bjarne R. Newby Hornslet BK 3-0
  T Kevin Riis Larsen Felsted BK  
. . Ekstra kampe . .
75 V Johan Jonfinsson Esbjerg BBK 3-0
  T Payman Ahmadi BK Pugilist  
54 V Amalie Manich Champs Champ 3-0
  T Ikitannguaq Jensen BK Galten  
59 V Emma Lermark Serup Nyborg BK 2-1
  T Emilia Grønnesby Hornslet BK  
52 V Melisa Mortensen Varde AK 3-0
  T Anna Klymet Tilken Hornslet BK  
    Bedste bokser .  
    David Roslami BK Thor  
         
    Jyske Mesterskaber 14/1-25/1-2017  
    U15-U17-U19 og Elite M/K Aarhus  
    Aarhus Stadion    
    Indledend Elite    
69 V Sune Krogh AK Jyden 5-0
  T Torben Prüse Vejle AK  
69 V Nikki Møller Nielsen Grindsted AK 5-0
  T Tesfay Zelelew Aabenraa BK  
    Semi finaler U17 .  
46 V Abdallah Aboud Arab Vollsmose 5-0
  T Mohamed Sleimann Pandrup BK  
    Semi finaler U19    
64 V Victor Ramon Champs Champ 4-1
  T Kian Møller Nielsen Grindsted AK  
69 V Bastian Beier Esbjerg BBK 3-2
  T Deni Zajpulayev BK Nørremarken  
69 V Magnus Birk Overgaard BK Limfjord 5-0
  T Michael Markosian Champs Champ  
    Semi finaler .  
56 V Andre Bennetsen Grindsted AK 5-0
  T Sune Jørgensen Aabenraa BK  
64 V Frederik Lundaard Jensen Pandrup BK 5-0
  T Michael Moberg BK Rollo  
64 V Islam Zajpulayev Herning ABK 5-0
  T Rasmus Rasmussen Randers AC  
75 V Adam Bashanov BK Vitus Horsens 5-0
  T Kasper Mørk Randers AC  
81 V Sean Larsen Varde AK 5-0
  T Mads L. Dalsgaard Viborg AK  
81 V Amer Rasinlic BK Vitus Horsens 3-2
  T Steffen Rørstrøm BK Sct Jørgen  
69 V Abubakar Kurbanov Aabenraa BK 3-2
  T Mads Bejder Christensen BK Limfjord  
69 V Sune Krogh AK Jyden Wo
  T Nikki Møller Nielsen Grindsted AK  
    Finaler U15 .  
44,5 V Victor Hoveling Hornslet BK 4-1
  T Gustav Mortensen Varde AK  
62 V Joseph Joe Joe Fahn BK Sct Jørgen 5-0
  T Nikki Møller Varde AK  
    Finaler U17 .  
46 V Abdallah Aboud Arab Vollsmose Boxing 5-0
  T Jason Just Erichsen Hinnerup BK  
60 V Sebastian Terteryan BK Vitus Horsens 5-0
  T Mathias Hansen BK Rollo  
66 V Jacob Bank BK Wedala 5-0
  T Joseph Fahn BK Sct Jørgen  
    Finaler U19 .  
60 V Ala Aziz Al Tamini Vollsmose BK 5-0
  T Johnny Giragosim Canks Champ  
60 V Victor Ramon Champs - Champ 5-0
  T Enock Mbiliizi BK Pugilist  
69 V Magnus Birk Overgaard BK Limfjord 5-p
  T Bastian Beier Esbjeg BBK  
81 V Mustafa Khasanov IK Semper 3-2
  T Oliver Andersen Randers AC  
    Finaler Elite .  
56 V Frederik Hede Jensen Champs Champ 5-0
  T Andre Bennetsen Grindsted AK  
60 V Danny Jensen BK Nordsalling 5-0
  T Daniel Suarez Pedersen Pandrup BK  
64 V Frederik Lundaard Jensen Pandrup BK 4-1
  T Islam Zajpulayev Herning ABK  
69 V Sune Krogh AK Jyden 5-0
  T Abubakar Kurbanov Aabenraa BK  
75 V Adam Bashanov BK Vitus Horsens rsc-1
  T Jens Kristian Kristensen BK Nordsalling  
81 V Sean S. Larsen Varde AK 5-0
  T Amer Rasinlic BK Vitus Horsens  
91 V Chris Weber Andersen BK Vitus Odder 5-0
  T Mark Bilde Pedersen Hornslet BK  
    Mænd-U16-U17 .  
    Bedste bokser .  
    Abdallah Aboud Arab Vollsmose BK  
    Mænd-U19 .  
    Bedste bokser .  
    Magnus Birk Overgaard BK Limfjord  
    Mænd Elite .  
    Teknik lette vægtklasser .  
    Danny Jensen BK Nordsalling  
    Teknik tunge vægtklasser .  
    Sune Krogh AK Jyden  
    Bedste bokser .  
    Sean Larsen Varde AK  
    Bedste klub .  
    Champs Champ Aarhus  
    . .  
    Korsør ABK 27/1-2017  
    Kulturhuset Korsør     
69 V Viggo Einarsson Morgongava-Sverige 2-1
  T Lukas Tichy Most-Tjekkiet  
40 V Ali El Mohammad Korsør ABK 2-1
  T Patrik Dano Most-Tjekkiet  
64 V Thea Lindebjerg Kot Korsør ABK rsc-2
  T Veronica Strolena Most-Tjekkiet  
64 V Emil Stor Hallstahammer-Sverige  
  T Maher Khatio Slagelse BK  
81 V Magnus Christensen Korsør ABK 3-0
  T Vaclav Specian Most-Tjekkiet  
75 V Emil Kot Korsør ABK rsc-1
  T Jocef Vicek Most-Tjekkiet  
81 V Ahmad Hassan Korsør ABK 3-0
  T Dominik Kyp Most-Tjekkiet  
69 V Yvonne Bæk Rasmussen A Olympia 3-0
  T Maglena Hede Morgongava-Sverige  
60 V Ahmad El Ahmad Korsør ABK 3-0
  T Snehota Karl Most-Tjekkiet  
69 V Jamal Khomsi Herlev Boxing 3-0
  T Aleksander Schuman Korsør ABK  
91+ V Emil Pedersen Kalundborg ABK opg
  T Pavel Klimek Most-Tjekkiet  
75 V Yusub Pashaev Herlev Boxing rsc-1
  T ZdenekTaser Most-Tjekkiet  
69 V Ismail Al Korsør ABK rsc-1
  T Jan bikal 130496 Most-Tjekkiet  
         
    BK Kelly 29/1-2017  
    Breddestævne-Grøndalscenteret København  
46 V Carlos Bakas Rødovre BK 3-0
  T Haris Aftab Hvidovre BK  
57 V Emil Nielsen Slagelse BL 3-0
  T Magnus Timm IK 99  
38 V Kamal Aabaoul BK Kelly 3-0
  T Risvan Sardalov Kalundborg  
57 V Reda Abbas Rødovre BK 3-0
  T Jafar Magui Hvidovre BK  
60 V Saleh Abdalla Slagelse BL 3-0
  T Rohullah Nikzad Odsherred BK  
75 V Kevin Riis Lassen Felsted BK 3-0
  T Mohammed Zamani Slagelse BL  
91+ V Aleksandar Joksimovic Gymrats BK 3-0
  T Szyman Wlatriwsk Odsherred BK  
52 V Yugub Hussein Høje Taastrup 3-0
  T Mathias Kevin Østergård Hvidovre BK